Blog ~ Web günlüğüm

04 Mayıs

Ya O'nun Yerinde SEN olsaydın !

 

Hep hayal ederiz yada isteriz. Bir evim olsa ah birde arabam olsa,  aslında şöyle deniz kenarında bir yazlığım olsa ne iyi olur. Hepsi olsa bile yenisi çıktığında değiştirme hevesi yakalayıverir insanı. İsteklerin sınırı yok ki mükemmeliyetin sınırını varsa koyan ben bilmiyorum. Sınır bence ŞÜKÜR’dür. Elin, ayağın, kulağın, gözün şükrü sağlığın şükrü edilemezken bu dünya malının şükrü nasıl olur ki_? Bu demek değil ki yatalım çalışmayı bırakalım hiçbirşeyim olmasın, sadece burdan bunu anlayan işine öyle geldiği için anlıyordur.Sadece SENİN mi(_?) bilerek yaşamayı nasip etsin Allah hepimize.

İnsan sağlığının kıymetini bir tırnağının ağrısında hissederken, bu çaba neden ki_? Bir nefes almak için ne çarşaf yırtan delikanlılar var yada zihin veya beden engelli ne bebekler, gençler var. Hiç düşündük mü ki: Onlar mı tercih etti böyle olmayı. Nerede nasıl doğacağına karar veren var mı_? İş konuşmaya gelince her şeyin başı sağlık denilir geçilir öyle mi _? Ya var olanın şükrü yokluğunda mı anlaşılmak zorunda_? Herşey elimizde, dilimizde gönlümüzde aslında. Arada düşünmek gerekli; ya gözüm görmeseydi, kulağım duymasaydı yada konuşamasaydım, nasıl anlatırdım derdimi, isteğimi, memnuniyetimi. Zor çok zor Allah kimseyi kaldıramayacağı yüklerle imtihan etmesin. Şüphesiz her şeyi en iyi bilen O’dur.

Allah herkese HAYIRLI bir yaşam versin. Hakkımızda hayırlı olana gönlümüzü razı eylesin.

Eza ve Cefa'nın Allah'tan geldiğini bilerek şükrünü etmek nasip olsun hepimize İnşallah. 

Talha Bora Öge'nin programından güzel bir hikaye var dinlemek isterseniz. İnsanın ne kadar değişebileceğini anlayacaksınız. Bir bakmışız ki bizim var sandığımız imanımızdan daha güçlü bir iman hakikatiyle Yaratıcısına bağlanıverir insan.